Last weekend I was in Bratislava, weee! I felt like on holiday, since I came to a 25-degree weather from 10-degrees in Edinburgh. Sun and no heavy rain, such luck – one learns to appreciate it more. 
Toma is sporting super blazer from H&M with mega cool leather pockets. The boots are also from H&M, in shops now. The glasses I brought him from Primark for just £1, and you don’t look at horse’s teeth once you’re presented with it! 😀 Silk bomber jacket is my new love. Toma got one (HERE) from me before summer and finally I got one for myself too = partner look, dzyeah! You can find it for example HERE and also HERE.

Minulý víkend som bola v Bratislave, weee! Najviac som sa cítila ako na dovolenke, keďže som prišla do počasia 25-stupňového z asi 10-stupňového v Edinburghu. Slniečko a žiadny lejak, toľké šťastie – človek sa  naučí si to viac vážiť. 
Toma sportinguje super sáčko z H&M s mega úžasnými koženými vreckami. Úber cool čižmy sú tiež z H&M, majú ich tony v Auparku. Okuliarky som vychytila v Primarku za £1, darovanému koňovi na zuby nepozeraj 😀
Silk bomber jacket je moja  nová láska. Toma takú (TU) dostal odo mňa ešte pred letom a konečne som si našla aj pre seba = partnáč, dzyeah! Nájdete aj vy napr. TU a TU

silk bomber jacket – pure silk, ebay
shirt, sunnies – H&M trend
earrings – H&M
leggings – Primark
sneakers – F&F
Tomasschen:
blazer, boots – H&M
Levi’s jeans – 2nd hand
shirt – thrifted
sunglasses – Primark